Apteczka rowerowa to niezbędne wyposażenie rowerzysty – sprawdź dlaczego!

Apteczka rowerowa to niezbędne wyposażenie każdego rowerzysty chętnie poruszającego się po mieście a także wyruszającego w dalsze podróże. Pomimo wielu zabezpieczeń stosowanych przez rowerzystów i przepisów drogowych na polskich ulicach wciąż ma miejsce wiele wypadków z udziałem rowerzysty. Jedną z form dbania o swoje bezpieczeństwo, jeśli wycieczki rowerowe są dla Ciebie idealną formą spędzania wolnego czasu, jest zakup apteczki rowerowej, która w przypadku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności pozwoli osobom w Twoim otoczeniu zadbać o Twoje zdrowie.

Apteczka rowerowa w saszetce – wygodna i niezawodna

Apteczka rowerowa w saszetce jest kompaktowa w związku z czym nie zabiera dużo miejsca, jest bardzo lekka i doskonale spisuje się w przypadku, gdy zajdzie potrzeba ratowania czyjegoś życia. Dzięki temu, że jej wyposażenie jest zgodne z normą DIN 13167 apteczka rowerowa w saszetce pozwala na podjęcie prób udzielenia pierwszej pomocy w przypadku zwichnięć, złamań, skaleczeń a także w przypadku nagłej utraty przytomności w wyniku krwotoku lub innych przyczyn. Dzięki wodoodporności materiału, z którego wykonana jest saszetka, w której znajduje się apteczka rowerowa i jej wyposażenie ta doskonale spisuje się niezależnie od panujących warunków pogodowych. Jej wnętrze i wyposażenie pozostaną suche nawet w przypadku ulewnych deszczów i opadów. Apteczka rowerowa w saszetce może zostać przymocowana do ramy lub kierownicy a także bez trudu zmieści się ona w plecaku lub torbie rowerzysty.

Podstawowe wyposażenie rowerzysty – nie zapomnij o apteczce!

Podstawowe wyposażenie rowerzysty to z pewnością kask i apteczka rowerowa – bez tych dwóch rzeczy z pewnością nie powinno się wsiadać na rower szczególnie wtedy, kiedy planowane jest przebycie naprawdę długiej trasy. Kask chroni głowę przed uszkodzeniem w wyniku upadku z roweru natomiast apteczka rowerowa przysłużyć się może podczas ratowania czyjegoś życia i niekoniecznie w takim przypadku poszkodowanym musi być rowerzysta. Na wyposażeniu apteczki rowerowej obowiązkowo powinny znaleźć się elementy takie jak:

  • przylepiec 5 m x 2,5 cm (1 szt.),

  • zestaw plastrów (14 szt.),

  • opatrunek indywidualny M (1 szt.),

  • opatrunek indywidualny G (1 szt.),

  • chusta opatrunkowa 60 x 80 cm (1 szt.),

  • koc ratunkowy 160 x 210 cm (1 szt.),

  • nożyczki 14,5 cm (1 szt.),

  • rękawice winylowe (4 szt.),

  • chusteczka nasączona (2 szt.),

  • instrukcja udzielania pierwszej pomocy wraz z wykazem telefonów alarmowych (1 szt.).

Dobrze wyposażona w saszetce zwiększa szansę uratowania życia w przypadku wystąpienia zagrażającej zdrowiu sytuacji lub wypadkowi.

Apteczki rowerowe w ofercie sklepu POL-POŻ

Apteczki rowerowe dostępne w asortymencie sklepu internetowego POL-POŻ wyposażone są we wszelkiego rodzaju niezbędne do udzielenia pierwszej pomocy opatrunki, plastry opaski a także dodatkowe akcesoria. Dzięki temu, że apteczki rowerowe oferowane przez sklep POL-POŻ są tak dobrze wyposażone są one doskonałym wyborem dla każdego fana wycieczek na dwóch kołach. Jaskrawe saszetki, w które zapakowane są dostępne w asortymencie sklepu POL-POŻ apteczki rowerowe czynią je widocznymi nawet z dużej odległości więc o ile nie są schowane w plecaku właściciela a umieszczone na ramie rowerowej, to w sytuacji nieszczęśliwego zbiegu okoliczności osobom z najbliższego otoczenia i świadkom zdarzeń nie znikną one z pola widzenia. Apteczka rowerowa to niezastąpiony kompan podczas wycieczek rowerowych i przejażdżek po mieście.