Wirusowe Zapalenie Wątroby

Wirusowe Zapalenie Wątroby – poznaj całą prawdę o WZW

 Nie zdajesz sobie sprawy, ile substancji byłoby śmiertelnie trujących, gdyby nie zbawcze oczyszczające działanie wątroby. Jest ona w stanie zneutralizować niezliczoną ilość toksyn, między innymi z alkoholu czy leków. Są jednak dolegliwości, które utrudniają pracę wątrobie – Wirusowe Zapalenie Wątroby

Wątroba to wielofunkcyjny gruczoł, który stanowi nieodłączną część układu pokarmowego.

Cechą charakterystyczną wątroby jest jej wysoka zdolność do samoregeneracji. Jest to niezastąpiona właściwość przy przeszczepach. Dawcy po dokonanej transplantacji brakująca część odrośnie – będzie pracować tak samo efektywnie jak wcześniej.

Wątroba bierze udział w syntezie, magazynowaniu i filtracji.Syntezuje czynniki potrzebne do krzepnięcia krwi, przemienia węglowodany w glukozę, magazynuje żelazo i takie witaminy jak: A, D, K. Problemy z wątrobą będą poważanie wpływały na stan całego organizmu. Dlatego jeżeli:

  1. jesteś długotrwale przemęczony
  2. masz objawy grypopodobne
  3. krwotoki z nosa i dziąseł
  4. obrzęki kończyn dolnych
  5. świąd skóry

Koniecznie zwróć uwagę na swoją wątrobę!

Wirusowe Zapalenie Wątroby

Jak sama nazwa wskazuje zapalenie to jest wywołane poprzez wirusy atakujące wątrobę. Zwyczajowo odmiany wirusowego zapalenia nazywa się pojedynczymi literami w zależności od wirusa ją wywołującego, rozróżniamy wirusowe zapalenie wątroby od litery A do G. Proces inkubacji choroby jest też różny w zależności od odmiany.

W przypadku wirusa A wywołujący zapalenie potrzebuje tylko 6 dni, natomiast wirus B potrzebuje minimum pół roku. Potocznie nazywane są “żółtaczką” ze względu na zażółcenie skóry i/lub białkówki oczu w czasie jej trwania. Wirusowe zapalenie wątroby jest to grupa chorób zakaźnych wywołanych przez wirusy hepatotropowe, których wspólną cechą jest powodowanie zapalenia wątroby. Co gorsza nie każda będzie się objawiać. Różne odmiany mogą przechodzić pełnoobjawowo, skąpoobjawowo lub bezobjawowo.

Jak wykryć przyczyny powstawania WZW?

Ze względu na trudności związane z diagnostyką chorób wątroby warto wykonać Test Obciążeń Organizmu. Test jest zupełnie bezbolesny. W niecałe 60 minut Specjalista przeprowadzający Test będzie w stanie zdiagnozować obciążenia organizmu, takie jak toksyny, metale ciężkie, grzyby, pasożyty, które odpowiadają za złe funkcjonowanie narządów wewnętrznych i występowanie chorób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *