Choroby wątroby

Choroby wątroby? – dowiedz się, co może Ci grozić

Życie bez wątroby jest niemożliwe. Tak samo jako funkcjonowanie z chorą wątrobą. Wątroba odpowiada między innymi za oczyszczanie organizmu. Każdego dnia pomaga usuwać toksyny, alkohol czy szkodliwe działanie leków. Jakiekolwiek problemy z nią związane mogą bardzo odbić się na zdrowiu każdego. Poznaj dolegliwości z jakimi boryka się wątroba, by móc zareagować zawczasu!

Gruczoł jakim jest wątroba ma wiele ważnych funkcji. Jest integralną częścią układu pokarmowego. W porównaniu do innych organów wewnętrznych wątroba może poszczycić się dużą wagą, wynosi ona średnio 1,5 kg. Umiejscowiona jest tuż pod przeponą. Wątroba podzielona jest na 8 segmentów. Pogrupowana po cztery sztuki w dwa płaty. Mimo specyficznej budowy, wszystkie fragmenty pracują w identyczny sposób.

Wątrobę cechuje również wysoka zdolność regeneracyjna. W przypadku usunięciu jej części, na przykład w celu transplantacji, jest w stanie odbudować brakujący fragment. Bierze ona również czynny udział w takich czynnościach jak: synteza, metabolizm, magazynowanie oraz filtracja. Syntezuje czynniki potrzebne do krzepnięcia krwi, przemienia węglowodany w glukozę, magazynuje żelazo i takie witaminy jak: A, D, K. Problemy z wątrobą będą poważanie wpływały na stan całego organizmu.

Zapalenie wątroby

Zapalenie wątroby swoją genezę ma w wielu czynnikach. Zapalenie to ogólny stan związany z jej podrażnieniem i deregulacją pracy. Wywołują je wirusy, bakterie, pasożyty, a nawet lekarstwa. Zdarzają się też przypadki, gdy ciężko określić przyczyny wywołanego zapalenia. Poszczególne odmiany zapalenia wirusem opisywane są pojedynczą literą od A do G. Czas wylęgania choroby jest zmienny w zależności od odmiany. W przypadku wirusa A, zapalenie potrzebuje tylko 6 dni na rozwój i pojawienie się pierwszych objawów, natomiast wirus B potrzebuje na ten cel minimum pół roku.

Motylica wątrobowa

Motylica wątrobowa to pasożyt, który atakuje głównie zwierzęta roślinożerne zamieszkujące w lasach. Może też dostać się do bydła hodowlanego, jeśli znajduje się w okolicy. Człowiek zarazić się nią może poprzez zjedzenie skażonego mięsa lub picie wody ze zbiorników, w którym się rozmnaża. Po połknięciu wędruje do jelit, by tam przedostać się do krwioobiegu. Dzięki niemu może podróżować dalej, aż do przewodów żółciowych wątroby. Objawia się to poprzez zaburzenia trawienia oraz deregulację wydzielanej żółci. Niepodjęcie działań zaradczych skutkować będzie ostrym zapaleniem wątroby jak i zapaleniem otrzewnej. Powiększona wątroba ułatwia większej ilości pasożytów, bezproblemowe wniknięcie do jego wnętrza jeszcze bardziej nasilając objawy.

Jak wykryć przyczyny chorób wątroby?

Choroby wątroby mogą rozwijać się nawet rok, nim pojawią się pierwsze objawy ukazujące prawdziwe zagrożenie. Musisz być czujny i reagować nawet przy najmniejszych dolegliwościach. W przypadku niektórych chorób, długi czas inkubacji daje Ci możliwość zaatakowania problemu, zanim się ujawni. W tym celu warto przeprowadzić Test Obciążeń Organizmu. Test ten jest obecnie najlepszą metodą diagnostyczną, jest w stanie wykryć przyczyny wszystkich dolegliwości. Dbaj o swoje zdrowie, masz je tylko jedno. Test Obciążeń jest w stanie wykryć przyczyny dolegliwości zanim pojawią się odczuwalne, nieprzyjemne objawy. Oszczędź sobie niepotrzebnych nieprzyjemności, przeprowadź Test Obciążeń Orgnizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *