USG Szyi

Czy potrzebuję ultradźwiękowego liftingu szyi?

Dla wielu osób, które przeszły zabieg USG szyi, efekty są równie oszałamiające jak sama operacja. Chociaż na początku mogą być trochę niewygodne, po kilku dniach większość ludzi stwierdza, że ​​ból szyi, który kiedyś odczuwali, zniknął.

Ból zwykle zaczyna się w szyi, gdy mięsień lub więzadło zostaje pociągnięte. To pociąga nerw, który biegnie od szyi przez ramię i wzdłuż ramienia, powodując, że dłoń jest napięta i nieskoordynowana. To bardzo utrudnia wykonywanie podstawowych zadań.

Najczęstsze objawy to ból w górnej części szyi. Czasami możesz odczuwać silny ból podczas poruszania głową. Możliwe jest również, że w okolicy szyi pojawi się obrzęk i / lub zasinienie. Objawy te powinny ustąpić w ciągu kilku dni od zabiegu.

Trzeciego dnia powinieneś wznowić normalne codzienne czynności. Należy jednak pamiętać, że w ciągu pierwszych kilku dni będziesz odczuwać ból. To normalne.

Ból, którego doświadczasz, ustępuje samoistnie w ciągu dwóch tygodni. W tym czasie nie należy stosować żadnych leków przeciwbólowych, chyba że zaleci to lekarz. Te leki tylko pogorszą ból.

Po pierwszych dwóch tygodniach powinieneś wrócić do wykonywania wszystkich swoich normalnych czynności bez obawy o USG szyi. Chociaż ból można zminimalizować, zawsze tam pozostanie.

Jeśli po zabiegu chirurgicznym odczuwasz ból szyi, to może być tym, czego potrzebujesz. Poprawi zdrowie Twojej szyi i złagodzi dyskomfort związany z bólem. Przekonasz się, że ból barku to już przeszłość, a Twoje życie będzie o wiele przyjemniejsze.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest znalezienie w Twojej https://usg-warszawa.pl/opinie/ okolicy wysokiej jakości chirurga, który posiada certyfikat zarządu. Zapytaj o rekomendacje przed umówieniem wizyty. Chcesz kogoś, kto ma wiedzę na temat najnowszych technik z zakresu medycyny ultrasonograficznej. Jak zawsze, im wcześniej operacja zostanie wykonana, tym lepsze efekty.

Ważne jest, aby przed wykonaniem jakiegokolwiek liftingu szyi skonsultować się z chirurgiem. Upewnij się, że Twój lekarz wie wszystko o rozważanych przez Ciebie zabiegach i jakie są Twoje oczekiwania.

Konieczna jest druga wstępna konsultacja, aby lekarz mógł przyjrzeć się Twojej szyi. Lekarz prawdopodobnie zrobi prześwietlenie, aby zobaczyć, jaki rodzaj operacji masz i określić, ile jest blizn. On lub ona prawdopodobnie wykona tomografię komputerową, aby sprawdzić, czy nie występują powikłania.

Prawdopodobnie zostanie zaplanowana ostatnia wizyta w celu oceny wyników wstępnej konsultacji i postępów w procedurze. Lekarz będzie mógł wtedy powiedzieć, ile liftingu szyi będziesz potrzebować. oraz koszt związany z procedurą.

Zanim zdecydujesz, czy chcesz wykonać zabieg, poproś o obejrzenie zdjęć obszaru, w którym zostanie wykonany zabieg, oraz wyników. Pomogą ci one określić, czy procedura zadziała, czy nie.

Wykonanie USG to ogromna ulga dla osób, które odczuwają ból związany z szyją. Jeśli jednak ból nie ustąpi po początkowym leczeniu, ważne jest, aby omówić z lekarzem możliwość wykonania kolejnego zabiegu. Nie ma nic złego w udaniu się do lekarza po drugą opinię. W ten sposób będziesz lepiej poinformowany i będziesz mógł podjąć świadomą decyzję, czy będziesz mieć zabieg.