Mezoterapia – czym jest i co warto o niej wiedzieć?

Nasza skóra starzeje się z biegiem lat i ciężko jest uniknąć tego procesu, a także skutecznie go zatrzymać. Istnieją jednak metody, aby tę tendencję spowolnić, a jednocześnie zmniejszyć widoczność objawów. Jeden ze skuteczniejszych sposobów w walce z tym, który na długie lata pozwala zachować młody wygląd jest mezoterapia. To rozwiązanie, które stosowane jest bez użycia skalpela, a stosują ją największe gwiazdy. Czym jest owa mezoterapia?

 

Jeśli zainteresowała nas mezoterapia Kraków to dobre miejsce, aby rozejrzeć się za gabinetami, które zajmują się terapią tego typu.

 

Zatrzymaj proces starzenia dzięki mezoterapii

 

Nawet skrupulatna, codzienna pielęgnacja przy pomocy drogich kremów przeciwzmarszczkowych nie przyniesie oczekiwanych efektów. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że kosmetyki mogą zminimalizować proces pojawiania się zmarszczek, jednak nie będą w stanie usunąć tych, które już się pojawiły. Nawet te najdroższe kremy, będą dostarczać składniki odżywcze oraz regeneracyjne jedynie do naskórka, czyli do zewnętrznej warstwy skóry, co większości przypadków nie będzie wystarczające.

 

Największą skuteczność zapewnią nam jedynie zabiegi medycyny estetycznej. Jedną z popularnych, najchętniej wybieranych metod jest mezoterapia, która sprawia, że substancje odżywcze, regenerujące oraz lecznicze docierają w głąb skóry, a to przynosi znacznie lepsze efekty, niżeli stosowanie nawet najlepszych kosmetyków na rynku.

 

Aktualnie, mezoterapia to jedna z najlepszych, niechirurgicznych metod hamowania procesów starzenia się skóry. Kierowana jest ona zarówno do kobiet, jak i mężczyzn w zróżnicowanym wieku. 20-30-latkowie, mogą poddawać się jej profilaktyczne, kiedy to doskonale sprawdza się w okolicach oczu, gdzie zmarszczki mogą pojawić się najszybciej. 40-50-latkowie mogą tym sposobem z kolei poprawić elastyczność skóry, a także kontur swej twarzy.

 

Istnieje kilka przeciwwskazań do wykonania mezoterapii, a te najpopularniejsze to alergia, ciąża, zapalne stany skóry, opryszczka, cukrzyca, nowotwory, naczyniowa skóra, która śle toleruje iniekcje, a także przyjmowanie przeciwkrzepliwych leków.