Dyskretna pomoc – to spory atut terapii w MEDLIFE

Pacjenci borykający się z zaburzeniami psychicznymi lub psychiatrycznymi często bardzo wstydzą się swoich problemów. Nierzadko nikt z ich otoczenia i nawet najbliższej rodziny nie jest świadomy występowania zaburzeń, co może być przeszkodą w podjęciu  leczenia i korzystaniu z terapii.

Problemy psychiczne wymagają największej dyskrecji

Osoby cierpiące na problemy psychologiczne lub psychiczne niechętnie mówią o swoich zaburzeniach. Często jest to spowodowane wstydem i strachem, jak będzie postrzegana przez środowisko i rodzinę.

Podczas leczenia wielu zaburzeń, które wymagają regularnej terapii, bardzo ważne jest jednak wsparcie bliskich osób. Wspólne działania przynoszą najlepsze efekty, a dla osób z rodziny i otoczenia pacjenta są nawet organizowane indywidualne zajęcia lub sesje grupowe.

Jest jednak zrozumiałe, że każde leczenie, w szczególności psychiatryczne i psychologiczne wymagają zachowania dyskrecji – to znacznie poprawi komfort pacjenta.

Dyskrecja i anonimowość

Wizyty u psychologa lub psychiatry w Klinice MEDLIFE przeprowadzane są z zachowaniem jak największej dyskrecji i anonimowości. Dbamy o to, aby pacjenci oraz ich najbliżsi poczuli się pewnie i komfortowo – to pozwoli w pełni skupić się jedynie na przeprowadzanej terapii lub rozwiązaniu problemu pacjenta.

Aby skontaktować się z Kliniką MEDLIFE i sprawdzić zakres oferowanych usług, wystarczy wejść na stronę internetową

Poza opisem dostępnych usług znajdą tam Państwo także dane kontaktowe i możliwość szybkiego ustalenia wizyty na dogodny termin.

Konsultacje udzielane w dyskretny sposób są także anonimowe. Niepowołane osoby nie uzyskają wiedzy o danych pacjenta i powodach jego leczenia.To dla naszych pacjentów jedna z największych zalet Kliniki MEDLIFE – doceniają swobodę odwiedzania jej. Również rodziny i bliscy Klientów kliniki dobrze oceniają tę cechę.

Dyskretna terapia psychiatryczna – to szczególnie istotne dla dzieci i młodzieży

Zaburzenia psychiczne mogą być szczególnie dotkliwe dla dzieci i młodzieży. Otoczenie często nie jest gotowe do objęcia ich odpowiednią opieką. W takiej sytuacji dyskretna terapia jest szczególnie ważna i może uchronić młodą osobę przed niepotrzebnymi niedogodnościami.

Wśród dzieci różne problemy pojawiające się u kolegów i koleżanek często bywają niezrozumiałe. Taka osoba może więc być odepchnięta od grupy, co z pewnością nie pomoże w rozwiązaniu i tak już problematycznych zaburzeń.