Usuwanie odcisków u dzieci

Usuwanie odcisków u dzieci

Twoje dziecko narobiło sobie odcisków na stopach? Nie wiesz, co robić? A może po prostu zastanawiasz się, gdzie zgłosić się po pomoc, by przynieść ulgę dziecku? Koniecznie przeczytaj poniższy tekst, gdyż może być dla Ciebie źródłem cennych informacji.

Przyczyny powstawania odcisków

Skąd właściwie biorą się odciski? Co sprawia, że na stopach dziecka mogą wystąpić odciski? Odpowiedź jest banalnie prosta, z tych samych przyczyn, co u dorosłych. Odciski mogą świadczyć o tym, że dziecko boryka się z innymi schorzeniami. Jednak najczęściej winę za pojawienie się odcisków ponoszą źle dobrane buty. Tak, tak, niestety, ale dziecko może mieć odciski na stopach z winy nieodpowiedniego obuwia. Zarówno za małe, jak i za duże buty mogą sprawić, że dziecko uszkodzi sobie stopy i będzie przez to odczuwało ból, czy dyskomfort przy poruszaniu. Dlatego tak ważne jest, by zawsze dokładnie wybierać obuwie, w jakim maluch będzie chodził.

Odciski u dzieci – co możemy zrobić?

Na pewno nie powinniśmy bagatelizować problemu. Przy niewielkich odciskach możemy wykorzystać domowe metody, w tym np. moczenie stop w ciepłej wodzie z solą, gorące kąpiele, czy nacieranie z kamfory. Jednak, gdy odciski są duże i utrudniają dziecku wykonywanie prostych ruchów, lub też, gdy powodują ból, powinniśmy szukać pomocy u specjalisty. Do naszych usług jest oczywiście podolog dziecięcy warszawa, czyli specjalista zajmujący się schorzeniami stóp. To do niego możemy zgłosić się zarówno wtedy, gdy dziecko ma odciski na stopach, kurzajki, czy grzybicę. Jednak zakres jego usług jest o wiele szerszy i warto o jego usługach pomyśleć wtedy, gdy zauważymy, że ze stopami malucha dzieje się coś złego. Podolog ma nie tylko szeroką wiedzę, ale też doświadczenie i odpowiednio wyposażony gabinet, dzięki czemu szybko ustali co dolega dziecku i zaleci stosowną kurację. Niektórzy rodzice decydują się też na zabiegi w salonach kosmetycznych. Takie rozwiązanie też może okazać się skuteczne, ale pamiętajmy, że dziecko powinno trafić w ręce kogoś kompetentnego, kto zna się na schorzeniach stóp. Czasami podolog okazuje się najlepszym wyborem i nic dziwnego, przecież ma doświadczenie i ogromną wiedzę.

Odciski u dzieci – jakie metody leczenia można zastosować?

W przypadku odcisków podolog najczęściej zaleca pedicure leczniczy. Jest to zabieg polegający na oczyszczeniu stóp i usunięciu odcisków. Podolog jednak nie skupia się na samych odciskach, ale również pracuje nad paznokciami. Gdy usunie wszystkie zrogowacenia, odpowiednio nawilży stopy malucha i zapewni im zdrowy wygląd. Dzięki temu dziecko znów będzie mogło biegać, czy chodzić i nie będzie odczuwać przy tym żadnego bólu. Jednak pedicure leczniczy to tylko jedno z rozwiązań, jakie może zalecić podolog. Wszystko dlatego, że każde dziecko traktowane jest indywidualnie. Nie sposób też zapomnieć o tym, że metoda leczenia dobierana jest odpowiednio do przypadłości, więc w zależności od tego, z jakiego odciskami boryka się dziecko, zostanie zalecona taka metoda leczenia, które zapewni mu szybki powrót do zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *