Dietetyk kliniczny w Katowicach – poznaj jego usługi

Z roku na rok rośnie popularność medycyny estetycznej, w tym również zabiegów, podczas których modeluje się sylwetkę. Jednak warto pamiętać, że żadna terapia w salonie urody nie zastąpi wartościowej diety. Jeśli zaniedbamy ten aspekt, nawet regularne treningi nie przyniosą nam pożądanych rezultatów. Czy w takim razie dietetyk kliniczny może pomóc nam pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej? Jakie usługi zaproponuje nam tego rodzaju specjalista?

​Czym się zajmuje dietetyk kliniczny?

Dietetyka jest nauką o tym, jak żywienie wpływa na nasze życie. Dzięki jej odkryciom dowiadujemy się często, jak odpowiednio przygotowany jadłospis może poprawić stan naszej skóry, zapewnić nam zdrowie i dobrą kondycję albo szczupłą sylwetkę. Dietetykiem klinicznym nazywamy specjalistę, który nie tylko ustala indywidualne menu i plan żywieniowy dla pacjenta, ale również bierze pod uwagę jego stan zdrowia. Z tego powodu zgłaszają się do niego często osoby, które mierzą się z ciężkimi chorobami, schorzeniami układu trawiennego lub nowotworami. Sytuacja nie musi jednak być aż tak poważna. Niekiedy wskazaniem do złożenia wizyty w gabinecie dietetyki klinicznej będą również mniej poważne objawy. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy potrzebujemy jego usług, powinniśmy przynajmniej umówić się na konsultację, podczas której dowiemy się, jak może nam pomóc.

​Dietetyk kliniczny – co zaoferuje Ci w Katowicach?

Na co możemy liczyć, kiedy już zgłosimy się do dietetyka klinicznego? Jeśli do tej pory nie wiedzieliśmy do końca, z czym się zmagamy, specjalista powinien nas zdiagnozować lub odesłać do lekarza. Zostanie też z nami przeprowadzony wywiad żywieniowy oraz analiza wyników badań, które mogą okazać się znaczące. Do głównych zadań dietetyka należeć będzie przede wszystkim ustalenie dla nas optymalnego planu żywienia, dzięki któremu mamy szansę, że poprawi się nasz stan. Może nam również zalecić suplementy kupowane bez recepty oraz doradzić w kwestii treningów. Dla najlepszych efektów warto zdecydować się na regularne konsultacje i wybrać gabinet w swoim mieście. W Katowicach dietetyka klinicznego znajdziemy tutaj  Warto sprawdzić ofertę i zapytać o dostępne terminy wizyt.