Czemu warto korzystać z pakietu medycznego?

Pakiety medyczne dostępne są w Polskich placówkach służby zdrowia już od jakiegoś czasu, a ich popularność wciąż rośnie. To dobra alternatywa, zwłaszcza dla zapracowanych osób, które nie mają czasu na stanie w kolejkach oraz oczekują szybkiej i precyzyjnej konsultacji z lekarzem. Przed zakupem pakietu medycznego, warto poznać kilka ważnych informacji na jego temat.

Czym jest pakiet medyczny?

Pakiety medyczne kierowane są zarówno do osób prywatnych, jak i firm, a oferta obejmuje kilka różnych wariantów, aby lepiej dopasować ją do indywidualnych potrzeb pacjenta. Jest to prywatna usługa zdrowotna, proponowana jako alternatywa dla opieki publicznej. Co ważne, jej wybór jest całkowicie dobrowolny, a po wykupieniu pakietu za określoną w umowie cenę, pacjent ma możliwość korzystania z określonych wizyt u konkretnych lekarzy, zabiegów oraz badań diagnostycznych. Pakiety najczęściej wykupywane są w prywatnych, dobrze zaopatrzonych klinikach. Zakres pakietu wybierany jest przez pacjenta w zależności od jego potrzeb i możliwości finansowych. Często zdarza się, że pakiety wykupują firmy dla swoich pracowników, co jest dodatkowym benefitem. Pakiety podstawowe są najtańsze i zawierają zazwyczaj podstawową opiekę medyczną. Są to m.in.: wizyty u lekarza rodzinnego, internisty, pediatry, badania obrazowe czy ambulatoryjne, a także w większości przypadków zabiegi medyczne. Taki pakiet w zupełności wystarczy osobie, która nie choruje na poważne choroby i nie potrzebuje dostępu do wielu specjalistów. Jeśli jednak problemy zdrowotne są poważniejsze, warto zastanowić się nad rozszerzonymi usługami.

Jakie są zalety pakietów medycznych?

Pakiety medyczne to bardzo wygodna forma opieki zdrowotnej, a osoby, które raz skorzystały z tej usługi, doceniają jej korzyści. Pacjent posiadający pakiet, nie musi stać w kolejkach, a czas potrzebny na dostanie się do wybranego specjalisty zazwyczaj nie przekracza 5 dni. Inne zalety to np.: łatwy i szybki dostęp do specjalistów bez skierowania, wygodna rejestracja zarówno do lekarzy, jak i na badania, dostęp do usług w każdym miejscu, gdzie znajdują się placówki oferujące pakiety oraz szeroka oferta pakietów i możliwość ich zmiany. Zanim pacjent zdecyduje się na wybór odpowiedniego pakietu, powinien przemyśleć kilka ważnych kwestii. Po pierwsze stan zdrowia. Dla zdrowych osób rozsądnie jest skorzystać z pakietu podstawowego, który jest również najtańszy. Chorujący na choroby przewlekłe, powinni dobrać pakiet pod kątem danej specjalizacji. Po drugie rodzina. Pakiety rodzinne są korzystniejsze cenowo, niż te wykupywane osobno, a dodatkowo pacjent dostaje kilka usług dodatkowych. Po trzecie miejsce zamieszkania. Zanim podejmie się decyzje o kupnie pakietu, dobrze jest sprawdzić, ile placówek znajduje się w mieście i jak są one rozmieszczone. Zawsze lepiej mieć bliżej do przychodni niż dalej, a możliwość korzystania z pakietu również w innych miastach będzie dodatkowym atutem. Więcej na temat pakietów medycznych można przeczytać na stronie