Naturalne maści na łuszczycę

 

Współczesna medycyna nie do końca potrafi wyleczyć chorobę skóry znaną jako łuszczyca. Czasem nawet sterydy przegrywają w walce z charakterystyczną srebrno-białą łuską na rumieniowatych łatach. Dlatego, by przywrócić komfort fizyczny i na nowo poczuć się dobrze we własnej skórze, warto sięgnąć po naturalne rozwiązania, które już wieki temu pomagały ludziom leczącym problemy skórne.

Firma DERMACEA być może nie powstałaby, gdyby nie łuszczyca, która dotknęła założycieli firmy. Nie chcąc stosować sterydów, szukali naturalnych rozwiązań.

Z Morza Martwego do Polski – skuteczne kosmetyki na łuszczycę

Bogactwo minerałów oraz wysokie zasolenie Morza Martwego ma zbawienny wpływ na skórę, w tym na zmiany łuszczycowe. Teren Morza Martwego jest prawdopodobnie największym naturalnym źródłem surowca, wykorzystywanego do pielęgnacji ciała na świecie.

Firma DERMACEA jest jedynym w Polsce oficjalnym dystrybutorem izraelskiej firmy S.T. Health Line Ltd., która od ponad 20 lat jest wiodącym producentem kosmetyków na bazie roślin i minerałów z regionu Morza Martwego. Te dermokosmetyki są produkowane przez farmaceutę Yousefa Antona, który receptury swoich kosmetyków oparł na naturalnych składnikach. Aloes, nagietek lekarski, masło shea, szałwia i mirra – składniki pozyskiwane w tamtym regionie posiadają substancje aktywne o terapeutycznych i odżywczych właściwościach, pomocnych w leczeniu i utrzymywaniu skóry w dobrej kondycji.

 

Polacy nie gęsi… swoje dermokosmetyki mają

DERMACEA nie zatrzymała się na byciu dystrybutorem. Przy współpracy z profesjonalnymi polskimi producentami kosmetyków: Salvena, Delia – stworzyła naturalne maści: SILKUM i MAGNIPSOR.

Maść Silkum została wyprodukowana i przebadana w Polsce. Naturalna, nie zawierająca sterydów, jest do kupienia bez recepty. Służy do pielęgnacji ekstremalnie suchej lub zaczerwienionej skóry. W składzie znajdziemy oleje z roślin, doskonale działających na skórę, takich jak: wiesiołek dwuletni, rokitnik, konopie – zapewnią one właściwy poziom nawilżenia, ukojenie i regenerację zmęczonego zmianami naskórka. Skuteczne działanie oparte jest na unikalnej substancji aktywnej NEWAPLE, czyli ekstrakcie z koreańskiej rośliny z rodzaju bylica, Artemisia Princeps. Jest ona od wieków używana w leczeniu chorób skóry, zmniejszając zaczerwienienie, łuszczenie się naskórka oraz łagodząc swędzenie.

Formuła oparta na olejach zapewnia wysoki poziom nawilżenia, pozostawiając na skórze delikatny film chroniący przed otarciami i podrażnieniami zmienionych chorobowo miejsc.

Nie powoduje podrażnień i alergii

 

Maść Magnipsor z ichtiolem to maść na łuszczycę bez recepty. Pomaga pielęgnować skórę suchą, zaczerwienioną i swędzącą. Wyraźnie łagodzi widoczne objawy łuszczycy. Zawarty w niej ichtiol wykazuje działanie przeciwzapalne (porównywany jest nawet z hydrokortyzonem) oraz przeciwbakteryjne. Maść reguluje pracę gruczołów łojowych, zmiękcza naskórek i działa antyseptycznie. Składa się też z naturalnych olejków m.in. z rokitnika, z wiesiołka, oleju sezamowego, czy olejku eterycznego z drzewa herbacianego.

 

Obie maści – SILKUM i MAGNIPSOR – są naturalnymi kosmetykami na łuszczycę, które chorzy cenią, a lekarze polecają.