Depilacja laserowa Gdańsk

Depilacja laserowa Gdańsk

Depilacja laserowa Gdańsk to jedna spośród najbardziej popularnych sposobów na usuwanie nadmiernych włosków na stałe. Depilacja laserowa wykonywana jest przez wykwalifikowaną kosmetyczkę w salonie kosmetycznym, z użyciem sprzętu specjalistycznego. Jak przebiega depilacja laserowa, jaka jest jej cena i jakie mogą być przeciwskazania do jej przeprowadzenia? Depilacja laserowa stanowi alternatywę dla tradycyjnego, mechanicznego usuwania włosków z użyciem maszynki do golenia, wosku, albo też depilatora. Do zabiegu depilacji laserowej wykorzystuje się laser, który generuje wiązkę światła, które podczas zetknięcia ze skórą niszczy występujące na niej włoski poprzez wychwytywanie melaniny nadającej włosom ciemny odcień. Melanina wykazuje właściwości pochłaniające światło lasera, później je podgrzewa, jak i nieodwracalnie uszkadza. Dzięki działaniu wiązki laserowej włosy niszczone są całkowicie, zatem zabiegi depilacji laserowej są trwałe. Poza fotodepilacją – to najbardziej skuteczna metoda usuwania niechcianych włosków. Zabieg depilacji laserowej do tej pory wykonywano tylko w wyspecjalizowanych salonach kosmetycznych, niemniej jednak obecnie często można znaleźć laserowe głowice służące do depilacji laserowej w sprzedaży laserowej.

Depilacja laserowa – jakie miejsca możemy depilować?

Zabiegi depilacji laserowej, biorąc pod uwagę ich bezinwazyjnie, można przeprowadzać w przypadku każdej z części ciała, która sprawia nam dyskomfort że względu na zbyt obfite owłosienie. Zwykle przy użyciu lasera depilowane są: pachy, ręce, nogi, okolice bikini, jak i twarz. Coraz bardziej popularna jest także depilacja laserowa na torsie, plecach, czy też na brzuchu – te miejsca dotyczą głównie mężczyzn.

Depilacja laserowa – wskazania i przeciwwskazania

Zabieg z wykorzystaniem odpowiedniego lasera diodowego jest bezinwazyjną metodą usuwania owłosienia. Jest ona zupełnie bezpieczna pod warunkiem, iż będziemy ściśle przestrzegać zaleceń kosmetologa nie tylko przed, ale również i po wykonanym zabiegu.

Osoby, które stosują doustną terapię retinoidami, wymagać będą przynajmniej półrocznej przerwy między końcem kuracji, a wykonaniem pierwszego zabiegu laserowego usuwania owłosienia. Minimum siedem dni przed wizytą w salonie kosmetycznym, trzeba także odstawić zioła, to znaczy nagietek czy też dziurawiec, gdyż wykazują one światłouczulające działanie. Nie powinno się poddawać temu zabiegowi podczas przeprowadzania antybiotykoterapii, albo w czasie zażywania innych leków, które wrażliwe są na światło.

Osoby, które mają wszczepiony rozrusznik serca, po przebytym nowotworze, albo też cierpiące na choroby dermatologiczne o charakterze przewlekłym, nie będą kwalifikowane do przeprowadzania zabiegów depilacji laserowej przez kosmetologa. W takich wypadkach konieczne staje się dostarczenie zaświadczenia o braku jakichkolwiek przeciwskazań od prowadzącego lekarza. Zabiegu depilacji laserowej nie wykonuje się także podczas ciąży albo karmienia piersią. Silne zmiany o charakterze hormonalnym w organizmie kobiet powodują, iż skuteczność depilacji laserowej może okazać się niezbyt zadowalająca. Osoby, które cierpią na aktywne infekcje w miejscach poddawanych oddziaływaniu lasera, np. zmiany bakteryjne, opryszczka, czy też zmiany grzybicze mogą korzystać z depilacji laserowej, dopiero po wyeliminowaniu niezbyt przyjemnych zmian.

Depilacja laserowa nie jest wskazana w przypadku osób z opalenizną aktywną. Tyczy się to nie tylko promieniowania słonecznego, solarium, ale także balsamów brązujących. Bardzo wysoka zawartość melaniny w ludzkiej skórze może osłabić skuteczność laseroterapii, ale także być przyczyną większych podrażnień i obrzęków. Skóra po przeprowadzonym zabiegu winna mieć naturalny odcień. Ponadto trzeba mieć na uwadze konieczność odstawienia metod, które wyrywają włoski razem z cebulkami (depilator, pęseta, wosk) – na czas minimum czterech tygodni przed planowaną wizytą w salonie kosmetycznym. Miejmy na uwadze, iż wiązka lasera dosyć mocno wysusza skórę, zatem osoby zdecydowane na zabieg winny intensywniej aniżeli na ogół zadbać o jej nawilżanie. W wybranych salonach kosmetycznych dostępne są specjalne kosmetyki, które wspierają właściwie naskórek w czasie laseroterapii. Najlepsze rezultaty depilacji wykonywanej z użyciem lasera uzyskiwane są przy ciemnych i grubych włoskach. Wskazaniem do zabiegu są także dolegliwości, takie jak zapalenie mieszków włosowych czy wrastające włoski. Po wykonanej laseroterapii mieszki włosowe na obszarze chorobowym zamierają, dzięki czemu można wyzbyć się nieprzyjemnych objawów. Kolejne wskazanie to torbiel włosowata, którą można również wyeliminować z użyciem lasera.

Depilacja laserowa – jak przeprowadzany jest zabieg?

Każdy zabieg, który wywoła reakcję organizmu, winien być poprzedzany szerokim wywiadem i odpowiednią konsultacją, podczas których ocenia się typ skóry i jej stan, jak również kolor, grubość i rodzaj włosów. Dzięki temu kosmetyczka może dobrać optymalne parametry dla lasera, który w skuteczny sposób usuwa niechciane włoski. Zanim zostanie wykonany właściwy zabieg, powinno się przeprowadzić próbę na niewielkim obszarze skóry, dzięki czemu specjalista będzie miał szansę ocenić, czy aby na pewno nie wystąpi reakcja alergiczna.

Zabiegi depilacji laserowej są dosyć bolesne, zatem powinny być przeprowadzane z użyciem znieczulenia miejscowego – zwykle naciera się skórę specjalnym kremem znieczulającym albo maścią. Ponadto schładza się obszar, który będzie później depilowany. W czasie zabiegu skórę naświetla się za pomocą wiązki światła laserowego i w zależności od wielkości depilowanego miejsca – naświetlane jest ono od kilku minut do kilku godzin. Po zabiegu skóra może być nieco podrażnioną, obrzęknięta i zaczerwieniona. Takie objawy utrzymują się przez ok. 4 dni. Podczas okresu rekonwalescencji po zabiegu depilacji laserowej nie można opalać wydepilowanych obszarów: musimy unikać takich substancji jak np. mydło, jak i produktów na bazie alkoholu, takich jak toniki, dezodoranty, albo perfumy.

Dla uzyskania optymalnych efektów, depilację laserową trzeba powtarzać od 3 do 10 razy, jednakże między seriami powinno upłynąć ok. 3 tygodni. Skuteczność zabiegu, zależna jest w dużej mierze od rodzaju i grubości włosa, jego barwy, jak również koloru skóry. Najszybsze efekty będą u osób mających jasną karnację, a przy tym ciemne owłosienie. Po serii zabiegów zaleca się pojedynczą, sesję przypominającą raz do roku.

Depilacja laserowa – jaki jest koszt pojedynczego zabiegu? 

Koszt wykonania pojedynczego zabiegu, zależeć będzie od wybranego obszaru:

  • depilacja twarzy (zwykle wąsik) – 150 – 200 zł,
  • depilacja pach – 200-300 zł,
  • depilacja laserowa łydek – 300-400 zł,
  • depilacja ud – 450-500 zł,
  • depilacja bikini – 300-350zł.

Skorzystanie z serii zabiegów depilacji laserowej, jest gwarancją skuteczności.

Depilacja laserowa, jak i światłem IPL to tylko zabiegi doprowadzające do całkowitego usunięcia owłosienia. Ponadto są bezpieczne i mało inwazyjne. Jedyna wada depilacji laserowej to jej dość wysoka cena.