Chirurg naczyniowy Prywatnie

Chirurg naczyniowy co on robi?

Chirurg naczyniowy może wykonywać wszystkie rodzaje zabiegów, w tym zabiegi rekonstrukcyjne, interwencje kardiologiczne i operacje dławicy piersiowej. Niektórzy chirurdzy specjalizują się w jednym lub kilku typach zabiegów naczyniowych, a ich pacjenci zazwyczaj wykonują te zabiegi w połączeniu ze sobą. Chirurdzy naczyniowi są wszechstronnie przeszkoleni we wszystkich dziedzinach: złożonej, otwartej chirurgii oraz minimalnie inwazyjnych, otwartych technikach.

Jako członek branży medycznej muszą posiadać licencję wydaną przez radę lekarską. Muszą również posiadać certyfikat zarządu wydany przez American College of Surgeons. Istnieje również minimalna liczba godzin pobytu, zanim lekarz może zostać chirurgiem naczyniowym. Minimalna liczba godzin w przypadku tego typu chirurga to cztery lata w akredytowanej szkole wyższej lub na uniwersytecie. Aby zostać chirurgiem naczyniowym, należy zdać egzamin Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgów Plastycznych oraz kolejny egzamin Amerykańskiej Rady Chirurgii.

Chirurg naczyniowy dobierze odpowiednią technikę operacyjną dla swojego https://chirurg-naczyniowy.warszawa.pl/ganglion-czym-jest-skad-sie-bierze-i-jak-sie-go-pozbyc/ pacjenta w zależności od sytuacji. Jeśli podejrzewa, że ​​serce ma problemy, może zalecić zabieg planowy, taki jak operacja bajpasu lub zabieg inwazyjny, taki jak operacja na otwartym sercu. Omówi również zalety i wady każdej opcji ze swoim pacjentem. Jeśli stwierdzi, że serce jest na tyle zdrowe, że może mieć przeszczep serca, zapyta pacjenta, czy chce zostać dawcą. Jeśli pacjent nie chce, zasugeruje inne alternatywy.

Chirurg naczyniowy omówi również ze swoim pacjentem ryzyko związane z przeszczepem serca, w tym ryzyko związane z uszkodzeniem układu odpornościowego. W zależności od wieku pacjenta może być konieczne chwilowe zażywanie leków immunosupresyjnych, aby organizm mógł zbudować własny system obronny.

Ponieważ operacje naczyniowe mogą wpływać na samo serce,

ważne jest, aby pacjent pozostawał w dobrym zdrowiu. Pacjenci z cukrzycą lub z chorobami serca w wywiadzie są bardziej narażeni na powikłania tego typu operacji. Gdy pacjent zdecyduje się poddać tego typu zabiegowi, ważne jest, aby od razu poinformował o tym chirurga naczyniowego. Dzieje się tak nawet jeśli jest to zabieg planowy, ponieważ chirurg musi być w stanie podjąć decyzję po rozmowie z pacjentem na temat jego historii choroby i czynników ryzyka. W niektórych przypadkach pacjent będzie musiał pozostawać pod opieką kardiologa przez co najmniej kilka dni przed zabiegiem.

Każdy rodzaj operacji, czy to interwencja kardiologiczna, czy chirurgia naczyniowa, wymaga kogoś z pewnymi umiejętnościami i doświadczeniem, aby procedura zakończyła się powodzeniem. Na przykład, jeśli pacjent nie przejdzie wstępnego badania i szkolenia specjalisty naczyniowego, nie będzie dobrym kandydatem do tego typu leczenia. Pacjent, zanim zostanie zakwalifikowany do konkretnego zabiegu, musi uzyskać jego zalecenie przez lekarza.

Gdy u pacjenta zostanie zdiagnozowany stan, taki jak zastoinowa niewydolność serca, chirurg naczyniowy zwykle przepisuje leki, które pomogą mu w ich stanie. Lekarz najpierw upewni się, że pacjent jest w dobrym stanie zdrowia i nie ma oznak infekcji serca, jest w stanie tolerować leki i nie wymaga hospitalizacji. Po ustaleniu przez lekarza, że ​​dana osoba może być odpowiednim kandydatem do tego typu operacji, pacjent zostanie poddany badaniom. Lekarz przeprowadzi szczegółową historię, omówi procedurę i upewni się, że dana osoba posiada wszystkie niezbędne umiejętności fizyczne potrzebne do wykonania zabiegu. Chirurg naczyniowy następnie oceni osobę i dokona wstępnej oceny pacjenta, a także omówi, czego się spodziewać podczas zabiegu i opieki pooperacyjnej.

W trakcie zabiegu chirurg upewni się, że pacjent może bezpiecznie poruszać rękami, nogami i innymi kończynami bez większych trudności. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do operacji lub związanych z nią zagrożeń, przed wykonaniem operacji najlepiej porozmawiaj z lekarzem rodzinnym lub innymi członkami zespołu medycznego. Jeśli obawiasz się tego typu operacji, powinieneś porozmawiać z lekarzem o stosowaniu jakiegoś znieczulenia w trakcie zabiegu i opiece pooperacyjnej.